Timetable

Ground Zero Mainstage

Hard Effectz 22:00 – 22:45
Miss Hysteria vs Dither 22:45 – 23:45
AniMe 23:45 – 00:30
Partyraiser 00:30 – 01:15
Partyraiser vs Bulletproof 01:15 – 02:00
Deadly Guns 02:00 – 02:45
Le Bask 02:45 – 03:30
Scarphase – LIVE 03:30 – 04:00
F.Noize vs System Overload vs Sjammienators 04:00 – 05:00
Partyraiser vs SRB vs Tieum 05:00 – 06:00
Partyraiser vs Angernoizer vs DRS 06:00 – 07:00
Hosted by MC Syco 22:00 – 07:00

Uptempo & Frenchcore – RGB

Double Dynamite 22:00 – 23:00
Radium vs Maissouille 23:00 – 00:00
System:Overload vs SURPRISE ACT 00:00 – 01:00
The Braindrillerz vs The Sickest Squad 01:00 – 02:00
Tieum vs Sjammienators 02:00 – 03:00
Adrenokrome vs Psiko 03:00 – 04:00
Remzcore vs Detest 04:00 – 05:00
The Sickest Squad vs Sjammienators 05:00 – 06:00
Hosted by MC Triggah 22:00 – 06:00

Early – Hellbound

Gabber Syndrome 22:00 – 23:00
Sequence & Ominous 23:00 – 00:00
T.O.A. 00:00 – 01:00
Leviathan vs Ruffneck 01:00 – 02:00
Lenz 02:00 – 03:00
Arjuna 03:00 – 04:00
Resonant Squad 04:00 – 05:00
Miss Zelda 05:00 – 06:00
Frantic Freak 06:00 – 07:00
Hosted by The Ultimate MC 22:00 – 07:00

Terror – Noisekick’s Terrordrang

UKTM vs Stinger 22:00 – 23:00
Paranoizer vs Hellseeker 23:00 – 00:00
Tripped vs SRB 00:00 – 01:00
s’Aphira 01:00 – 02:00
Striker 02:00 – 03:00
Noisekick 03:00 – 04:00
Doctor Terror vs Kurwastyle Project 04:00 – 05:00
The Destroyer 0500 – 06:00
Gabba Front Berlin vs Groan-er vs Nekrosystem 06:00 – 07:00

Industrial – PRSPCT XTRM

Somniac One 22:00 – 23:00
Mindustries vs The Outside Agency 23:00 – 00:00
Lucy Furr 00:00 – 01:00
Igneon System vs Dolphin 01:00 – 02:00
KRTM – LIVE 02:00 – 03:00
Detest vs Deathmachine 03:00 – 04:00
The Satan – LIVE 04:00 – 04:45
Thrasher vs The Dj Producer 04:45 – 06:00
Hosted by MC Dart 22:00 – 06:00

Rave, Old School – Multigroove

Dano 22:00 – 23:30
Rob 23:30 – 01:00
Lady Dana 01:00 – 02:00
Pavo 02:00 – 03:00
Franky Jones 03:00 – 04:00
Marc Acardipane 04:00 – 05:00
Bass-D 05:00 – 06:00
Hosted by MC The Intellectual Killer 22:00 – 06:00

Freestyle – Rebl City

Potato 22:00 – 00:00
Pavo vs Luna 00:00 – 01:30
Freestyle Maniacs vs Clive King 01:30 – 02:30
Nowaxx 02:30 – 03:30
Outsiders 03:30 – 04:30
Thera 04:30 – 05:30
Titan 05:30 – 06:30
Hosted by MC The Russian 22:00 – 06:30
Build your personale timetable GET YOUR TICKETS NOW!